The Crash a Present Perfect v Dalovicích

20. prosince 2013 v 16:05 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY

V pátek 13.12.2013 se v restauraci "Podmostem" (hall) v Dalovicích uskutečnilo vystoupení dvou kapel, které se vrací na pódia po určitém hudebním půstu. V případě první skupiny PRESENT PERFECT je to více jak 41 roků! Po mnoha návrzích jak novou kapelu pojmenovat přišla myšlenka na obnovení tohoto jména z roku 1969. Stačilo jen navštívil zakladatele kapely Pavla Zelenku, který také tento název vymyslel, a ten bez váhání s obnovením jména souhlasil. Díky Tomáši Stabenowi a skupině Crash, kteří nás na společné vystoupení pozvali, se tedy premiéra PP stala skutečností. Už první tóny ukázaly, že ne úplně dobře se podařilo vyladit zpěv. Na pódiu bylo vše slyšet dobře, ale posluchači to slyšeli jinak, především můj zpěv. I přesto si myslím, že jinak se vše povedlo zvládnout dobře. Velice mě potěšilo, že někteří přítomní ocenili, že hrajeme odlišný repertoár než ostatní kapely v regionu. Zahráli jsme skladby především od Johna Mayalla, dále pak od Savoy Brown, Wishbone Ash, Kellie Rucker, Snowy White & White Flames, Fleetwood Mac, Steve Miller Band, Newworldson, Beatles (s vlastní úpravou "Come Together") a jednu vlastní "Blues tenkého ledu". Bylo vidět a i slyšet, že všichni jsou celkem spokojeni včetně nás a to také díky velmi přátelské atmosféře, kterou vytvořili návštěvníci a příznivci obou kapel. I za námi přijeli lidé nejen z Chodova, Sokolova, ale také až z Oloví či Dolních Niv. Potěšila mě návštěva kytaristy Jirky Markýze Horáka, Pepy Plašila a také Jirky Řezníčka z Tritonu. Present Perfect zahráli v obsazení: Petr Jungwirth - kytara, Petr "Norton" Bumba - baskytara, Klára Folaufová - zpěv, bonga, Milan Gössl - bicí nástroje a Milan Chmelenský - klávesy, zpěv.
Nejdecká skupina The CRASH se představila v nové sestavě po půldruhém roce hledání vhodného obsazení a následného zkoušení, takže i pro tuto kapelu to byla taková premiéra. Mohu říci, že při hledání vhodných muzikantů u čehož jsem v jedné fázi také figuroval, padala různá jména od sólových zpěváků až po klávesáky. Vedla se jednání, sliby střídala odmítnutí atd. Crash se v Dalovicích představili v obsazení: Tomáš Stabenow - doprovodná kytara, zpěv, Láďa Biela - sólová kytara, zpěv, Václav "Číňan" Li - bicí nástroje, zpěv, Vítek Šebesta - baskytara, zpěv a Petr Kuliš - klávesy, zpěv. Z jejich vystoupení jsem měl velmi dobrý pocit a dá se říci, že mě mile překvapili. Repertoár sestavený ze skladeb konce šedesátých a začátku sedmdesátých let minulého století přivedl na parket tančící páry a bylo hned živo. Od oblíbené kapely "crasháků" Creedence Clearwater Revival zaznělo asi osm skladeb. Další od Equals, Kinks, Spencer Davis Group, Status Quo, Rolling Stones, Guess Who, Creation (skladbu Painter Man sólově zpíval Číňan) a další kousky ve stylu R&R. The Crash na mě zapůsobili velice vyzrálým dojmem a jistým vystupováním. Všichni muzikanti jsou zároveň zpěváky a to je veliké plus. Bylo znát, že si na zkouškách mákli a vzali svůj další comeback opravdu vážně. A tak asi sedmdesát přítomných posluchačů to dávalo po každé skladbě patřičně najevo. Parádní atmosféra, všichni byli spokojeni. Věřím, že se s The Crash opět sejdeme na jednom pódiu a to v Sokolově, kam je příští rok rádi pozveme.

v galerii se nachází 39 fotografií

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Číňan Číňan | E-mail | 1. ledna 2014 v 19:28 | Reagovat

Chtěl bych touto cestou poděkovat Milanovi Chmelenskému za jeho recenzi a popis akce v Podmostem (Hall) v K.V. - Dalovicích. Byl to start pro obě kapely a myslím, že zdařený. Do roku 2014 přeji Milanovo blogu i jeho kapele hodně úspěchů…
Číňan

2 Emerson Emerson | E-mail | 2. ledna 2014 v 14:16 | Reagovat

Já především děkuji za přání od Číňana! I já přeji skupině The Crash, aby se jim dařilo a měli ze své hudby vždy dobrý pocit nejen oni, ale také jejich posluchači. Start v Dalovicích byl pro obě kapely podařený. Teď je třeba vydržet a potvrdit dobrou formu (jak říkají sportovci) dalšími povedenými akcemi. S pozdravem Milan Ch.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama