Country, folk i blues na Šenvertě

2. prosince 2012 v 14:07 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
V sokolovské hospůdce "Šenvert" se občas schází partička lidí, kteří si jen tak zahrají, zazpívají a dobře se přitom pobaví. V úterý 13.11.2012 se na Šenvertě uskutečnil další takový večer hudby od 18.00 do 24.00 hodin a sešli se na něm různí muzikanti a kamarádi od country přes folk až po blues. Z Chebu přijeli kytarista Míra Endal a zpěvačka Alena Nídlová ze skupiny Good Time Blues Rock Band, kteří společně s baskytaristou Petrem Bumbou zahráli řadu zajímavých bluesových skladeb: Nebožtík, Černá kára, Tears In Heaven (Eric Clapton), Každý den (Bluesberry), Když jsem býval malým chlapcem (Breakout), I Loved Another Woman (Peter Green) a další včetně vlastní skladby Tenký led, kterou jsem si rád s kapelou zazpíval. O country, folkové, rockandrollové skladby se postarali Petr Vokoun -kytara a zpěv, Karel Vrba -kytara, Václav Loprais -kytara, baskytara a zpěv, Klárka Folaufová - housle, kytara a zpěv, Jana Folaufová - kytara a zpěv, Petr Bumba - baskytara a zpěv a tak též i další hosté kolem, kteří se více či méně zapojovali do vystoupení. Celkem zaplněnou hospůdkou zněly známé country skladby: Colorado, Karolína aj. například od Michala Tučného, dále beatlesácké songy Oh Darling, The Night Before, Come Together a skladby: Hotel California (Eagles), Zombie (Cranberries), Blázni umírají nadvakrát (AG Flek) Noc a den, Slavíci z Madridu a řada dalších pop skladeb a rock´n´rollů. Byl to prostě takový pohodový večírek pro střední a starší generaci. Všichni se výborně bavili a to včetně majitele Standy. Je dobré občas zažít takový odlehčený večer, kdy člověk zapomene na ty všední starosti a problémy, kterými nás svět kolem tak obtěžuje.
v galerii 17 fotografií

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šveska Šveska | E-mail | 6. prosince 2012 v 18:20 | Reagovat

Tomáš Šveska Cuhra V CHEBU NA ČAJÍCH VYSTOUPIL CRASH BAND VE SLOŽENÍ zpěv Venca Vozka, basa Zdeněk Pejsar, kytara Láďa Biela, bicí nevíme a další ev. hráče (doprovod) neznáme, nemáme žádné informace o vzniku této kapely, a původní kapela THE CRASH už vůbec ne. JEJÍ ZPĚVÁK VENCA VOZKA bez oznámení založil novou kapelu, repertoár převzal z původní kapely, co k němu přidá nevíme, přejeme hodně štěstí. Není to poprvé, co Venca provedl VRTULI, do kapely THE CRASH přišel později a jeho hlas a temperament do kapely dobře zapadal. Na COMEBACK kapely po 40. letech přispěl svou energií, vercajkem a hlavně zpěvem, všechna čest... Kapela THE CRASH tentokrát bez Venci Vozky připravuje novou zkušebnu a změny v sestavě. BONDY už cvičí po nemoci, budou se shánět bicí pro ČÍŇANA na zkoušení i hraní. PO NOVÉM ROCE SE DOZVÍTE ŘADU PŘEKVAPENÍ....

2 Emerson Emerson | 7. prosince 2012 v 11:23 | Reagovat

Tak to, co se děje kolem The Crash je pro mě velké překvapení už teď. Přeji novým "crashákům", kolem Bondyho a Číňana, aby vydrželi a potěšili nás zas po čase vzpomínkovým koncertem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama