2. Muzikantská Párty 2012

5. září 2012 v 16:14 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Tak a je to tady, zase po roce setkání muzikantů v areálu "Meet Area 51" ve Svatavě (Špic). Tentokrát se však rozhodli organizátoři akce Jirka Džudža a Petr Schneider postavit pódium v hale a musím uznat, že se jim to povedlo nad očekávání dobře. Jak pódium, tak i celý sál byl připraven ke vší spokojenosti návštěvníků ve stylovém provedení a s občerstvením za lidové ceny. V danou hodinu se v sále nacházela hrstka lidí mezi nimiž nechyběl např. baskytarista skupiny Grif František Urban, kytarista stále nezapomenuté sokolovské skupiny 60.let "Želvy", kytarista Ivan Janiš, kterého po nějaké hodince doplnil svým příchodem baskytarista Zdeněk Kompánek. Na pódiu i mimo něj, především u zvukového pultu Slavoje Butaly, panovaly poslední přípravy za zvukového i obrazového doprovodu slavného Stinga.
Samotný večer začal někdy kolem osmé hodiny a otevřela ho karlovarská parta "Shadows Revival". Na začátek ideální řešení, jak sám moderátor Péťa Schneider uvedl, neboť hrají hudbu 60.let, a proto musí hrát jako první. Pro mě milé překvapení. Až na počáteční problémy se zvukem to bylo velmi příjemné, leč krátké, vystoupení. Zazněly známé instrumentální i zpívané skladby, které se člověku při poslechu hned vybavily i když jsme pro ně tenkrát měli počeštělé názvy aniž bychom znali ty originální v angličtině. Kromě "domácího" bubeníka Petra Schneidera hráli v Shadows karlovaráci Vladislav Prokop a Pavel Krüger na kytary a Pepa Makula na baskytaru.
Na pódiu se poté vytřídali dva interpreti, kteří hráli nebo zpívali s předem nahraným hudebním doprovodem. Nejdříve vystoupil nadějný mladý bubeník Jiří Bärtl a sklidil potlesk i uznání za svůj výkon. Zpěvačka Zuzana Vovsová se také líbila. Jedna ze dvou skladeb byla známá "Zombie" od irských Cranberries. Problémy se zvukem se žel obejvily i u dalších dvou skupin. Chebsko-pražská formace Sběrné Surovosti se s tím ale rychle vypořádala a odehrála skvělé vystoupení pop-funky muziky. Muzikanti na všech postech hráli velmi dobře: Pavel Hartmann - kytara, zpěv, Lenka Kristková - zpěv, Michal Fišer -baskytara, Tomáš Mrázek - bicí a Martin Ferko - klávesy. Zahráli vlastní i zahraniční skladby. Jedna z nich od Quincy Jonese (název vypadl) na závěr byla vynikající. Po krátké přípravě odehrála své vystoupení (6 skladeb) sokolovsko-chebská skupina Good Time. Zazněly př. skladby Englishman in New York od Stinga, Chain Of Fools, Good Time atd. Skupina zahrála v obsazení: Jiří Džudža - klávesy, zpěv, Petr "Norton" Bumba - baskytara, Míra "Yndi" Endal - sólová kytara, Alena Nídlová - kytara, zpěv a Robert Pisár - bicí. Poté jsem byl nucen spěchat na poslední vlak, takže jem přišel o závěrečný koncert skupiny Genesis Revival. Tato celkem nová formace zahrála v tomto obsazení: Jiří Džudža - zpěv, Pavel Hartmann - kytara, Petr Furiak - baskytara, Karel Poprstein - klávesy a Petr Schneider - bicí nástroje.
Dle náhodně prohlédnutých fotografií jsem později zjistil, že večer pokračoval i nadále sessionem různých muzikantů. Zahráli si Franta Urban, Ivan Janiš, zazpívaly i zpěvačky...ale to už jsem bylo doma v peřinách.

Prosím čtenáře, aby třeba jen krátce zareagovali na článek v komentářích. Z neznámých důvodů nejsou funkční statistiky návštěvnosti, proto ani nevím, jestli můj blog někdo čte. Děkuji.

v galerii se nachází 53 fotografií

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luk63 luk63 | 6. září 2012 v 16:47 | Reagovat

četl jsem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama