Jarní bigboš s Tritonem

27. března 2012 v 20:26 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Před třemi měsíci odehrála skupina Triton "Vánoční bigboš", poté ji už v novém roce přibrzdili vážné zdravotní problémy jednoho z členů kapely, kvůli kterým byla nucena zrušit plánovaná vystoupení v MDK v Sokolově. A tak až 24.března 2012 se sešla znovu ve známé restauraci "U Charlieho" a svůj večer nazvala "Jarní bigboš". I přesto, že v nedalekém klubu "Metaxa" hrály kapely "Valium" a "1/2 deci věcí", bylo i tentokrát na Tritony plně obsazeno. Přišli jako vždy známé tváře i parta mladých, kteří se evidentně dobře bavili. Triton odehrál svůj repertoár v pohodě a opět, jak se stává dobrým zvykem skupiny, zahrál tři novinky: Od skupiny Black Sabbath skladbu "N.I.B." od Deep Purple "Black NIght" a krásnou instrumentálku "Albatross" od Fleetwood Mac. Jinak zazněly skladby, o kterých jsem již psal dříve, od skupin ZZ Top, Bachmann-Turner Overdrive, Free, Kinks, Status Quo, Steppenwolf, Cream a řada vlastních skladeb. Přesto se domnívám, a to dle náhodně pořízených nahrávek, že skupině docela sedí punkové skladby od Tří sester a Visacího zámku. Celý večer byl oproti vánočnímu vystoupení trochu vlažnější...že by ještě zimní spánek? Nebo jarní únava? Každopádně Triton vždy splní očekávání svých posluchačů a odehraje velkou porci muziky k tanci i poslechu. Mě osobně se líbil vyrovnaný zvuk kapely, který nepřesáhl svými decibely únosnou hladinu. Laicky řečeno, nebylo to nahlas! Lídr kapely Zdeněk Sýkora to po svém humorně odůvodnil tím, že mají příliš malou zkušebnu.

v galerii 36 fotografií

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 František z Kraslic František z Kraslic | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 19:12 | Reagovat

Díky za přiblížení určitě hezkého večera...a staré "nesmrtelné" songy, stále živé. Jen nevím zda by byly vůbec při komorním podání rozechvěny moje sluchové bubínky, které se staly "závislými" na metlové zemětřesení :-).Ale vím, že bych se určitě dostatečně bavil.

2 František z Kraslic František z Kraslic | 16. dubna 2012 v 20:22 | Reagovat

Tak jsem projel fotogalerii a asi se budu muset stavit v krásném klubu už jen pro muzejní kousky... teď nemyslím Kubu, Emersona a jiné,které je dobré hlavně  slyšet, ale muzejní dekoraci, která nám starým bítníkům připomíná i dětství...jezdil jsem na pérákách i kandaharu s bambusovkama, šicí a psací stroj i váhy, to vše  mi připomělo domov společně s ruční ždímačkou a klikou od pračky, sekera, kolo a radia na kterých jsme lovili "Laxík" nebo je používali na "beg-laid" kytaru, nechybí tam ani hudební nástroje s amátovskou šlapkou, křídlovkou a tubou  nebo suzafónem ? Fotky prvních filmových komiků...atd.No ke skladbám 60 let musí vše působit působivě...ale možná i bez muziky bude jistě příjemný posez,při "jednom"...

3 musiclife-emerson musiclife-emerson | 17. dubna 2012 v 10:26 | Reagovat

Určitě by ses Františku dobře bavil a jak tě znám, byl by si pořád na tanečním parketu. I mě tyto prostory svou dekorací více připadají jako muzeum než jako hospoda. Na můj vkus až příliš moc věcí na hromadě. Ale musím Ti napsat, že to občasné živé hraní "U Charlieho" pravděpodobně skončí, tak si pospěš s návštěvou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama