XII. Svátek hudby - Chodov 2011

20. června 2011 v 17:07 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Už dvanáctý ročník Svátku hudby se uskutečnil 18.6. v Chodově díky místní ZUŠ a spolupráci města. Všem přítomným chodovákům připravil pěknou porci muziky různých žánrů. První kapelou, která vystoupila na Staroměstké ulici byla známá dlouholetá bluegrass skupina Cop z Plzně. Ačkoliv tento žánr "české country" nevyhledávám, musím uznat, že jejich vystoupení bylo celkem v pohodě včetně dobrých vokálů.
Další v pořadí byla folková skupina Alison z Kraslic, kterou jsem pár let neslyšel. Irský folk v jejich podání se mi velmi líbil. Příjemná muzika plynula za zvuku kytar, houslí, akordeonu, flétny a rytmiky celou třičtvrtěhodinu. I v této formaci si umí poradit s vokály, které vyzněly velmi dobře a celá kapela na mě zapůsobila i solidním vystupováním.
Třetí skupinu v pořadí jsem vynechal. Byli to chodovští Fallen Angels, které jsem slyšel v minulých letech už párkrát a žel jejich hudba mě příliš neoslovila. Z doslechu od jednoho muzikanta jsem se dozvěděl, že hráli dobře, ale zvukaři se jaksi nepodařilo ozvučit kytaristu a to i ve chvílích, kdy hrál sóla. Ozvučení skupin COP a ALISON bylo ale celkem v pořádku.
Další kapelou dne byli Prague Conspiracy. Pětičlenná parta hrající něco mezi soulem, R&B, ska a rockem. Energická hudba se zpěvačkou Marianou předvedla velmi kvalitní porci muziky a rozehřála v tom podmračeném studeném počasí zkřehlé diváky.
Většina z nich ale už čekala na vyvrcholení večera, což byli Beatles revival, nebo-li skupina Brouci Band. 65 minut písní slavných The Beatles bylo hudebním pohlazením. Brouci všechny skladby zahráli i zazpívali velmi věrohodně a rozhýbali publikum včetné mladých tanečníků před pódiem. Mě nejvíce zaujali písně "Drive My Car" z LP Rubber Soul a z dvojalba The Beatles skladbička "Birthday". Samozřejmě, že i ostatní písně byli nádherné včetně závěrečné "Help!" a přídavku "Yesterday". Kapela měla charakteristický zvuk a skvělý drive.
Publikum si žádalo další přídavek, ale program běžel dále a poslední kapela večera byla již připravena. Organizátoři se domnívali, že hudba UDG bude tím nejlepším zakončením Svátku hudby, ale pro mě osobně to bylo zklamání. Chtěl jsem se na vlastní uši přesvědčit, jakou muziku to hraje skupina, která má za sebou celkem úspěšné koncertování po republice a natočila pět alb, ale nenašel jsem v jejich skladbách něco, co by mě zaujalo. Zkrátka, ten český pop-rock, kterému se u nás tak neuvěřitelně daří, mě nezaujal. Sorry.
Kdybych mohl poradit organizátorům ze základní umělecké školy, přimluvil bych se na příště za karlovarské kapely, které hrají velmi kvalitní muziku. Od hard-rocku přes blues až po jazz a je jich celá řada. V neposlední řadě i v ostatních okresech našeho kraje fungují dobré hudební skupiny, stačí je jen oslovit.
Brouci bandNa snímku BROUCI BAND - Beatles revival (v galerii další foto z akce)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama