22 - Impuls (1986-1987)

9. ledna 2011 v 11:54 | Milan Chmelenský |  MUSICLIFE M.CHMELENSKÉHO
Po sedmiletém hraní ve skupině Triton jsem si chtěl dát nějaký ten čas pausu a najít si dobré zaměstnání, což však bylo bez známostí více než těžké. Uvěřil jsem slibům vedoucího jedné chodovské restaurace, který místo mě nakonec přijal svoji snachu, a tak jsem byl nějaký čas bez práce i bez kapely.  Přes bývalého technika skupiny Triton Karla Koláříka jsem poznal bubenici Alenu Pospíšilovou z Chodova, která mě koncem června 1986 pozvala na zkoušku nejdecké skupiny "Impuls". Skupina zkoušela Na Suché ve známém Crash-clubu, kterému se ale říkalo "Čína", a sháněla baskytaristu. Přiznám se, že se mi do spolupráce s kapelou moc nechtělo, ale nakonec jsem se dohodl na dočasném působení v Impulsu. Po dvou zkouškách jsem už odehrál vystoupení nejen na Suché, ale také v Merklíně, Perninku, Žluticích a Starém Sedle. Repertoár tvořily především vlastní skladby (Křižovatky, Dvacátý století, Ranní ulice, Poslední strom, Černý den a další,). Celkem jednadvacet vlastních skladeb doplňovaly písničky od Olympicu, Petra Nováka, Troggs, Kinks, Animals, Creedence Cl.Rev. apod. Snad nejlepší byly večery na Suché, kde Impuls odehrál společná vystoupení s kapelami karlovarska jako byli: Monopol, Pivoovar, Boron, Var, Ba-rock, Ex Archa, Real nebo Beton. Za mého působení hrál Impuls v této sestavě: Milan Vachel - 2.kytara+zpěv, Ivan Chlup - sól.kytara+zpěv, Jaroslav Kareš - saxofon, Alena Pospíšilová - bicí, Milan Chmelenský - baskytara a Horst Bayer - technik. Po čase se s Alenou střídal bubeník Ivan Junek. 30. října jsem po předešlé dohodě odehrál na Suché poslední vystoupení. Na místo baskytaristy přišel Harald Vaněk z Chodova, který asi po roce odešel hrát do skupiny "Bonus". Já jsem ještě v dubnu 1987 odehrál s Impulsem jeden záskok ve Starém Sedle a pak během roku nastaly další změny v sestavě. Po odchodu Ivana Chlupa a Ivana Junka, kteří založili kapelu Dogma, hráli s Impulsem další muzikanti jako např. baskytarista i kytarista Jiří Valenta a další hráči na baskytaru Libor Vait a Milan Vachel -mladší.
Po odchodu dlouholetého člena skupiny Jardy Kareše asi v roce 1988 a o dva roky později Jiřího Valenty a bubenice Aleny Pospíšilové fungoval Impuls s novými tvářemi jen krátce. Pravděpodobně na začátku devadesátých let se kapela rozpadla.
Impuls
  fotografie skupiny IMPULS najdete v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šveska Šveska | E-mail | Web | 19. ledna 2011 v 11:15 | Reagovat

Tak tady jsem si přišel na svý, neměl jsem páru co se dál dělo na Suchý, mluvilo se o tom, ale podrobnosti jsem nikdy nedostal, ty lidi potkávám ale nevěděl jsem kam s nima když mě zdraví...díky Emersone, jsem moc rád, že ten svůj blog děláš, nyní vidím jak dobré rozhodnutí to bylo...

2 Vili Vili | 25. ledna 2011 v 16:16 | Reagovat

Ahoj Milane, posílám pozdrav od Milana (bubeníka) ze Sokolova.Omylem vymazal Tvé číslo, tak Tě prosí, ať mu zavoláš na 777 653 445 Je to ohledně hraní.Dík a měj se. Vili.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama