Trutnov - U Kousala 5.-6.11.2010

7. prosince 2010 v 17:13 | František Hanzlíček |  FRANTIŠEK Z KRASLIC


Tak jsem si naivně myslel, že zahájím zimní spánek, ale to bych musel odmítnout pozvání na 5.11. do Trutnova, kde přebíral symbolický klíč od města Trutnov občan Václav Havel. Dovolím si malé ohlédnutí.
         V centru "Uffo" jsem nebyl, ale pozvaní "pro zvané" jsem se zúčastnil. Ne jenom u nás na západě, ale také i na východě jsou hospody stále atraktivnější , než nedobytné nebo předražené kluby. Pro příznivce dobré muziky, dobrého pivka, přátelství a fakt rodinné pohody, postačí náklonost majitele hospody a je ustláno. Tak se také sešlo začátkem listopadu po obřadu v Trutnově cca 100 příznivců undergroundu, organizátorů a sympatizantů trutnovského hudebního festivalu OAT v podkrkonošské hospodě "U Kousala". Při vstupu do lokálu mě zalila obrovsky přátelská atmosféra tak, jako bych byl letitým štamgastem této hospůdky. Přátelé ze všech koutů země, Jimi Hendrix rev. (v civilu), tuzemští i zahraniční muzikanti nad půllitry piva ve "vážných" rozhovorech. Nemohl chybět hlavní organizátor Martin "Geronimo" Věchet i skutečný štamgast V.Havel. Mladá a starší generace zářila stálým úsměvem, prostě pohoda a rostoucí nálada. A protože bylo na programu asi 8 koncertních vystoupení, nemohl moderovat nikdo jiný než Franta Čuňas".
           Tak jako na Open Air Trutnov, tak i v této hospodě byl pro mě velkým zážitkem můj "kůň" Jimi Hendrix, který asi kolerm jedné hodiny v noci zvedl snad všechny ze židlí, a "Foxy Lady" byla slyšet až na Sněžce. Ani nevím zda občasné problémy s pedalboardem (fuzz, wah-wah, chorus...) byly autentické nebo kopií Jimiho ve Vídni v roce 1969. On je tak dokonalým dvojníkem skuečného Jimiho, že jsem ho jinak než Jimi neoslovoval , proto dodnes nevím jak se jmenuje  (ale Béďa ho zná). Nejvíce tuku jsem shodil při řádění "Máma Bubo" a do atmosféry staré Ameriky nás zatáhli tři amíci (členové Trunk show) s kapelou nesoucí český název "Chudáček". Z těch byl doslova na větvi kamarád Goya z trutnovských "Blues Mystery", kterého jsem viděl prvně "trsat" v kotlíku. Jednou nás svou hudbou přenesli do Texasu, pak do New Orleans, Chicaga a L.A. A to hráli i s dechama ve třech za stálého střídání nástrojů. Marta, Záviš i všichni ostatní nejmenovaní zaslouží poděkování za skvělou pohodu. Já jsem se rozloučil kolem 4:30, protože moje dcera Dáša byla již unavena, a tak mě zavezla (střízlivého !) k sobě domů do Trutnova-Poříčí. Pofestivalová párty pokračovala až do 9,00 hodin, jak mi bylo sděleno. Byl to dobrý čas.
                                                                                                              Mějte se fajnově, Frrrrrrr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 frantisek-kraslice frantisek-kraslice | E-mail | 7. prosince 2010 v 22:41 | Reagovat

pro ilustraci dva songy z letošního festu v Trutnově:
Hey Joe v TU:

http://www.youtube.com/watch?v=sg4Shy7J97g&feature=related

Foxy Lady:
http://www.youtube.com/watch?v=kfWswZM09io&feature=related

2 frantisek-kraslice frantisek-kraslice | E-mail | 7. prosince 2010 v 22:46 | Reagovat

Milane, z tmavých a z rozmazaných fotek si vykouzlil pěkné obrázky ?!? to teda zírám a lituji, že jsem ty "nezdařilé" vymazal, protože po tvé retuši vypadají velmi dobře, díky !!! :-) Frrrrrrrr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama