21 - Muzikanti hrají fotbal

27. listopadu 2010 v 17:47 | Milan Chmelenský |  MUSICLIFE M.CHMELENSKÉHO
I takové věci se stávají, že si muzikanti uvědomí, že toho pohybu na malých pódiích či stupíncích  kaváren, příliš mnoho nemají, a tak se stalo, že při jednom sezení u piva vznikla myšlenka zahrát si fotbal. Iniciátorem celé akce byl trumpetista Oldřich Rosendorf, který vše domluvil, a tak se dne 11.6.1977 na fotbalovém "trávníku" sídliště Michal v Sokolově odehrálo první utkání mezi muzikanty. Nastoupili proti sobě skupiny Formace a Modul a po vyčerpávajícím boji zněl konečný výsledek 7:3 pro Formace. Na trávníku nastoupili mužstva v těchto sestavách: Formace: Petr Pátek, Jan "Sam" Samek, Milan "Emerson" Chmelenský, Petr "Charlie" Radkov (1 gól), František Jokl, Vláďa Vnučko, Jan "Číča" Chlebuš a příznivci Adolf Cimmrhanzel (2 góly), Jiří Černý (3 góly) a neznámý příznivec (1 gól). Za skupinu Modul: Josef Ševčík, Milan Ševčík, Jan Ševčík, Petr Bumba, Miloslav Bešťák, Jaroslav Novák (2 góly), Josef Stárek, Oldřich Rosendorf, Werner Polívka, Luboš "Kuba" Tóth a přátelé Budy (1 góly) a Pavel Bureš z MPBH, který zapůjčil dresy, kopačky a míče. Rozhodčím utkání byl Zdeněk Kopecký z MPBH Sokolov. Večer se pak obě kapely sešli v restauraci "Na Staré Ovčárně", kde proběhl pro zcela zaplněný sál rockový večer, ve kterém se Formace a Modul střídali na podiu i s hosty do pozdních nočních hodin a všichni byli nadmíru spokojeni.
                   Olda Rosendorf během roku zorganizoval dokonce muzikantský fotbalový turnaj. Jeho první ročník se uskutečnil v roce 1978 na hřišti mini kopané v Lokti, kterého se ale naše kapela (v té době "Plevel") nezúčastnila a ani mi není známo, která z kapel se na trávníku v roli fotbalistů představila.
                   O rok později 19.5.1979 na 2.ročníku jsme se (už jako skupina TRITON) zúčastnili a odehráli dva zápasy. V prvním utkání jsme podlehli skupině "Paradox" 0:4 a byli tak odsouzeni hrát o předposlední místo se skupinou "Radikál". Ačkoliv si Kuba Tóth z Radikálů přál remízu, Triton neustoupil a zvítězil 3:2. Za Triton si zahráli: kytarista Zdeněk Sýkora, baskytarista Milan Chmelenský (2 góly), technik Radek Holub (1 gól), bubeník Vlastimil Vybíral, zpěvák orch.Triumf Werner Polívka, bubeník skup.Modul Josef Ševčík a dva kamarádi z řad diváků.
Celého turnaje se zúčastnilo sedm kapel: Profil, Kontakt, Radikál, Triton, Modul, Paradox a...? Kdo celé to fotbalové klání vyhrál si už ale nikdo nepamatuje. Smyslem celé akce bylo zahrát si večer na sále Dvorana v Lokti, kde se všechny kapely vystřídaly. Skupiny Triton a Modul byli nuceni odehrát nejdříve svá vystoupení v kavárnách v Sokolově a Habratově a poté odehrát i svůj blok skladeb někdy kolem třetí hodiny ranní v loketské Dvoraně. Celý povedený večer končil až v 5,30 ráno. Svou velkou spokojenost vyjádřil pořadatel celé akce pan učitel Saifr, muzikant a velký příznivec rockové hudby.
  
    FORMACE a MODUL pohromadě na Michalu v Sokolově v roce 1977      
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama