Proměny - 40.let

12. října 2010 v 21:34 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Po rekonstrukci zažil známý "Liďák" ve Staré Roli premiéru a zatěžkávací zkoušku v podobě oslavy 40. roků trvání karlovarské skupiny PROMĚNY. Akce to byla velkolepá. Sál praskal ve švech, místa k sezení byla beznadějně obsazena (včetně reservaček) již hodinu před začátkem a kapely se na pódiu střídaly od 19.00 až do 2.00 hodin.
             Večer otevřela skupina TAJFUN, mající za sebou tři roky existence a také i ve třech odehráli svoje vystoupení živě s vlastními skladbami. Jakoby chtěli i nám starším ukázat že umí i něco z našich mladých let, zahráli hit skupiny Steppenfolf "Born To Be Wild".... a to velmi dobře!
             Skupina GREYHOUND nastoupila, již bez kláves, jen ve čtyřech, jako další host večera na pódium asi ve 20.00 a zahrála  ze svého repertoáru známé skladby od Led Zeppelin, Garyho Moorea, Cream apod. Líbili se, a to i mladým posluchačům, což potvrdila jedna dvojice z Chodova.
             BERNARD BLUES BAND odehrál své vystoupení jako vždy velmi dobře. Blues-rockový repertoár se dvěma muzikanty z Chebu (původně v kapele Yardy's band), zpěvákem a basistou se mě líbil. Dobře sehraná parta.
             Další skupinou v pořadí byli samotní oslavenci, tedy skupina PROMĚNY, která své vystoupení rozdělila na dvě části. V té první to byly vlastní skladby ze zatím dvou vydaných hudeních nosičů a v té druhé skladby zahraniční. Na pódium přišli postupně i hosté, kteří ve skupině v minulosti působili. Byli to: bubeník Milan Bačo, kytarista Míla Froněk a zpěvák Ondřej Hoser. Celé jejich vystoupení bylo velmi působivé a většina přítomných to dala patřičně najevo.
            Po krátké pause zahrála svůj blok skladeb další kapela, ve které působí "Dědek" Zábranský z Proměn, a to HARD AGAIN. V této sestavě hráli snad podruhé v životě, ale to jistě nikdo nepoznal. Znělo jim to dobře a já osobně tuto kapelu, prostě řečeno, mám rád.
            URIAH HEEP REVIVAL KARLOVY VARY, jak zní celý název této formace, rozjeli kolotoč hitů od britských jmenovců opravdu dokonale, ale i více hlasitěji. Světelný park se také překonával v návalech světel na naše oči, více jsem však ocenil vokály skupiny a hammondky Martina Uxy.
            Po skončení této kapely jsem odjel domů, takže na následné jam session jsem již nebyl přítomen. Jak jsem se ale později dozvěděl,  závěrečný session muzikantů se nekonal kvůli již pokročilé hodině. I přesto ale stál celý večer za to a pokud se bude v budoucnu konat podobná akce, chybět nebudu. Poděkování patří všem, kteří se podíleli jakýmkoliv způsobem na celé této akci. A na závěr poděkování Mírovi "Dědkovi" Zábranskému, nejen za organizaci, ale také za dobrou muziku a výběr všech kapel. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 František z Kraslic František z Kraslic | E-mail | 14. října 2010 v 14:49 | Reagovat

ano, ano...jen povrzuji, což jsem již několikrát potvrdil, bylo to velmi dobré, zajímavá byla i reakce "starých ostřílených rockerů", že cítili zvláštní a příjemnou atmosféru, což nebývá na těchto koncertech vždy samozřejmostí, ale my křesťané (a že se nás tak sešlo minimálně ze čtyč denominací) na to máme odpověď...a tak díky Bohu a všem ostatním..Frrrrr

2 František František | 15. října 2010 v 11:16 | Reagovat

Ahoj Milane, tak jsi mě konečně naučil posílat fotky přes "úschovnu", jsem rád, mám z toho radost, že nejsem tak neschopnej, zaslal jsem je Sveskovi před několika dny, ale vím, že teď mají nejvíce práce na crash-blogu, tak jestli můžeš, dej je na svůj blog, byla to přeci jenom dobrá tečka za sqělou oslavou v "liďáku" a příjemný session s přáteli...dík Frrrrr

3 musiclife-emerson musiclife-emerson | E-mail | Web | 15. října 2010 v 17:37 | Reagovat

Ahoj Františku. Na blogu Crash-clubu byl již otištěn tvůj příspěvek i s fotografiemi z domácího sessionu s Číňanem. Domnívám se, že to je pro všechny čtenáře dostačující a proto to nebudu už opisovat na tento blog. Ahoj Milan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama