19 - Modul (1978)

5. října 2010 v 20:44 | Milan Chmelenský |  MUSICLIFE M.CHMELENSKÉHO
Skupina MODUL vznikla v únoru 1977. Chvíli zkoušela v Těšovicích a poté v Lomnici. Už v dubnu udělala v Sokolově přehrávky v sestavě: Josef Ševčík - bicí, Petr Bumba - baskytara, Milan Ševčík - klávesy, Jiří Džudža - saxofon, Oldřich Rosendorf - trubka, Werner Polívka - sólový zpěv, Jaroslav Novák - kytara, Josef Stárek - melafon. Už v květnu opustil Modul klávesák Milan Ševčík z důvodu stěhování do Chlumu u Třeboně. Za klávesy zasedl Jaroslav Novák a na místo sólového kytaristy přišel Luboš "Kuba" Tóth (budoucí Boron). Už v červnu ho ale vystřídal Vláďa Vnučko.
Skupina hrála především v Lomnici a okolí na tanečních zábavách. O rok později v červnu 1978 se měnila sestava. Novými tvářemi v kapele se stali, sólový kytarista Miloslav Bešťák a saxofonista Herbert Weiss. Přišly zpěvačky Adéla Křížová, Marcela Trnková a pro skladby v lidovém tónu Miluška Habererová. Jako další zpěvák byl přijal v červenci i Milan Chmelenský, působící ve skupině Plevel. Po jedné červencové zkoušce však došlo na ostřejší výměnu názorů a Modul se rozdělil na dvě party. Petr Bumba, Jarda Novák a Milan Chmelenský odešli zkoušet do Dvorany v Lokti. Tam se připojil bubeník Milan Gössl z Horního Slavkova, zpěvačka Marcela Trnková a sólový kytarista Luboš "Kuba" Tóth ze skupiny Gradace. Sestava vydržela zhruba měsíc. M.Gössl skončil z rodinných důvodů, poté se vrátil k původnímu Modulu Jarda Novák i zpěvačka Marcela. Na místo bubeníka přišel František Sojka. "V tu dobu jsme zkusili takový experiment. Kromě zpěvu jsem začal hrát i basu, takže obsazení kapely bylo: Kytara, dvě baskytary a bicí. Mě se to moc líbilo, ale zbytek kapely tomu příliš nevěřil." Po třech zkouškách se 10.9. tato skupina rozešla. Kuba Tóth se s bubeníkem Sojkou vrátili do skupiny Gradace, Petr Bumba odešel hrát do orchestru Triumf, a M.Chmelenský nadále působil ve skupině Plevel.
                Původní MODUL se dal znovu dohromady a pokračoval na vystoupeních v Habartově už ale s novým baskytaristou Zdeňkem Michalíkem, který přišel ze skupiny Satelit. Celý rok fungovala kapela v celkem neměnném obsazení až do léta roku 1980. Na místo Míly Bešťáka přišel  kytarista Václav Lopleijs, ale už v září ho vystřídal Vláďa Vnučko. Další změny přišly o rok později. V květnu 1981 odešel ke skupině "Kontakt" V.Vnučko a novým kytaristou se stal Ladislav Skopal. Modul také přijal saxofonistu Radima  Kubáta. Rok 1982 byl ale pro skupinu posledním rokem existence. V červnu opustil kapelu varhaník Jarda Novák a v srpnu se skupina Modul rozešla. Josef Ševčík přijal místo v chodovském orchestru NEUTRON, Zdeněk Michalík odešel ke skupině SYSTÉM.

Modul
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saša Saša | 25. října 2010 v 19:25 | Reagovat

Ahoj Milane,tady se mě kromě krásne dobové fotografie líbí ten P-A system/samo domo/a jak jsme byli rádi že tam nějaký ten watt ty ovály vyzářili.Super.Saša

2 musiclife-emerson musiclife-emerson | E-mail | Web | 25. října 2010 v 21:25 | Reagovat

Sktečně máš pravdu. Ta reprobedna dnes musí na nepamětníky působit docela směšně. Ale hrálo to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama