Starej dobrej Big Beat

5. září 2010 v 11:52 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Starej dobrej Big Beat

Na úvod musím říci, že už samotný název akce, která se uskutečnila dne 15.8.2010, ve mě důvěru příliš nevzbuzovala, především proto, že v Chodově se starej dobrej bigbeat hraje celkem sporadicky a mnohdy se za kapelami skrývají automaty, čemuž se jako velký odpůrce těchto šidítek vyhýbám. A proto jsem také vynechal úvod v horkém poledni a přišel na Staroměstskou až v době, kdy své první tóny začala hrát skupina Greyhound. Nikoliv Green dogs! Jóóó ta angličtina. "Chodovští pořadatelé dávejte si pozor na názvy, když už si necháte tisknout i plakáty.".
            Na podobných akcích mám vždy nedůvěru ke zvukařům, ale v Chodově jsem v poslední době zažil ozvučení na velmi dobré úrovni už na vystoupeních kapel Stan & Tony Revival z Mariánských Lázní nebo slavných George & Beatovens s Karlem Kahovcem. I tentokrát zvučil Láďa Makoň a musím říci: Klobouk dolů! Greyhoundům to znělo parádně. Muzikanti si na všech postech svou práci odvedli výborně a sólový zpěv Onka Hosera…netřeba se rozepisovat. Zpívá mu to skvěle.
Kinks, Little Richard, Cream, Gary Moore, Led Zeppelin a další skladby nejen od těchto interpretů zazněly toto odpoledne od karlovarsko-sokolovské skupiny, která má už za sebou
šestý rok existence. Užil jsem si to také proto, že jsem snad poprvé slyšel u této formace v plné parádě klávesy Karla Popersteina, který byl  jinými zvukaři v minulosti trochu více opomíjen. Když k tomu připočítám milé setkání s ostatními pamětníky jako byli např: Ota Krátký, Johny Lövinger, Láďa Kolský, Herman Benesch, Ivan Janiš, tak mohu jen napsat, že spokojenost byla na místě. Díky za tu půldruhou hodinku na Staroměstký v Chodově. No a pokud by se někomu zdálo, že příliš chválím, tak mohu zodpovědně napsat, že zápory byly dva. Bylo příšerné horko a u vedlejšího stánku došla dvanáctka.
                                                                                                       Milan Chmelenský 30.8.2010


Greyhound

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 František z Kraslic František z Kraslic | 5. září 2010 v 13:26 | Reagovat

omlouvám se za absenci a nepochybuji, že to bylo dobré, školní prázdniny mám vždy nabitý...teď už jsem doma, tak dej vědět Milane nebo přijeď na "jedno" do Kraslic...Frrrrrrrrrrr

2 luk63 luk63 | 11. září 2010 v 13:08 | Reagovat

Kdybych tušil, že budou hrát Greyhound, tak bych nechyběl!! Ale Green Dogs mi fakt nic nenapovědělo :-(

3 František z Kraslic František z Kraslic | 13. září 2010 v 14:32 | Reagovat

Greyhound jsem navštěvoval v sokolovské Dukle i na zkouškách, ještě s bubeníkem Zdenkem Rupertem. Se Sašou jsem je měl možnost vyslechnout prvně v "Podmostemhall" letos asi v květnu(?) a mile překvalili. Kromě jiného se mi líbili nové věci od Zeppelinů (Onek a Karel-waw!!). Kapela prý hrála teď v Chodově naposled s klávesákem ?! Jak se pak vypořádaj s novýma věcma, které je vyhodili trošku výš, od L.Z. a D.P...aj.?

4 musiclife-emerson musiclife-emerson | E-mail | Web | 13. září 2010 v 23:05 | Reagovat

Také jsem slyšel, že Greyhound jsou bez klávesáka, ale já myslím, že jim to bude hrát dobře i ve třech + zpěvák. A nebo si časem seženou jiného. Pokud je pravda, že by měli zahrát na oslavách dne horníků ve Vintířově dne 18.9., tak se o aktuální sestavě můžeme přesvědčit na vlastní oči i uši.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama