Rockoviny I.

3. září 2010 v 18:48 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Rockoviny I

Tak jsem se zase po nějaké době objevil v Dalovicích-Všeborovicích v Podmostemhall, kde se 14.8.2010 uskutečnilo setkání muzikantů včetně vystoupení třech kapel. Důvodem nebylo jen si poslechnout muziku, či popít nějakého toho moku, ale především setkat se se známými po letech a nasáknout tu zvláštní hudební atmosféru.
Už před samotným večerem jsem se seznámil s Číňanem, s člověkem, který v dobách šedesátých let minulého století bubnoval se slavnými "Crash" zatímco já v Sokolově brnkal první tóny na kytaru v kapelách ve čtvrti zvané "Šenvert". Ač jsme se vlastně neznali, měli jsme si co říct a kdyby bylo více času, mohli jsme probírat věci mezi nebem a zemí až do rána, samozřejmě včetně hudby.
            První kapelou, která vystoupila pro poslech i tanec byla "VG 4". Skupinu zkušených muzikantů přivedl na podium organizátor a také hostitel celého večera kytarista Pavel Menschik. Jejich hudba působila na každého trochu jinak. Já jsem především ocenil vlastní tvorbu, která u mnohých ostatních kapel regionu vcelku chybí. Líbilo se mi spojení jemného až folkového projevu zpěvačky s blues-rockovou kytarou Pavla Menschika.
            Druhá kapela "Bernard Blues Band" se svým tipickým blues-rockovým repertoárem
se určitě líbila. Velmi živá muzika se zpěvákem Jardou Krištofovičem, který kromě zpěvu zdatně ovládal i harmoniky. Z nadprůměrných výkonů všech muzikantů bych vyzdvihl bicí Ivana Pelce.
            Zpěvák Béďa Ziegler ve svém krátkém příspěvku nechal vzpomenout na jednu z těch dobrých kapel karlovarska "Barock". Bylo to velmi působivé a já si hned vzpomenul na tuto skvělou kapelu, jestli po ní nezbyly nějaké ty nahrávky. Rád bych si je dnes poslechl.
            V závěru zahráli Longton r´n´r band akusticky pár skladeb a jelikož tentokrát bylo decibelům ubráno, byly perfektně slyšet vokály i sólový zpěv. Zahrané skladby nejen od Animals, ale také i od Jethro Tull museli přítomní ocenit.
            Následný session, kdy si mohl zahrát každý, jsem již neslyšel, neboť jsem byl na odchodu. Možná dobře pro celé auditorium, neboť kdybych se nechal strhnout a zasedl za nějaké ty klávesy, nemuselo by to dopadnout až tak kladně. Už více jak půl roku jsem si pořádně nezahrál. Takže díky všem za tento pěkný večer, a také Šveskovi za odvoz domů do Chodova.

                                                                                                     Milan Chmelenský 31.8.2010

sešlost muzikantů Rockoviny I.
 závěrečné foto muzikantů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama