Hornická pouť v Sokolově 2010

20. září 2010 v 16:48 | Milan Chmelenský |  RECENZE - SOUČASNOST - ZPRÁVY
Den horníků aneb též Hornická pouť 2010 se uskutečnila v centru Sokolova 11.9. a hned v úvodu je třeba říci, že velký počet návštěvníků nedovoloval k jakémukoliv rychlému přesunu z místa na místo. Na čtyřech podiích se střídaly kapely, tanečníci, ilusionisté a baviči a tak si každý přišel na své. Já jsem přijel za hudbou, ale jen na některé party. Přesto jsem přišel o vystoupení skupiny Brutus, kterou jsem měl v plánu slyšet a která hrála v areálu Bohemia. Vyčkal jsem tedy další učinkující v pořadí, jednalo se zřejmě o skupinu Ewelyn, jejíž hudba mě ale nic neříkala. Dlouhá zvuková zkouška a přesto velmi špatný zvuk. Bicí nebyly téměř slyšet. Jak jsem se později doslechl, zvukaři za to nemohli. Každopádně jsem už po třetí skladbě odešel, takže možná že ty další už vyzněly lépe.
            Ač nejsem příznivcem velkých orchestrů, musím ocenit Big Band MDK Sokolov Milana Šoltésze, který zahrál velmi dobře, a celkový zvuk byl také na úrovni. A když s orchestrem zazpívali Miroslav "Dědek" Zábranský (známý ze skupiny Proměny) a Marcela Vaculová, byli všichni přítomní jistě nadmíru spokojeni. Já tedy určitě. Škoda, že organizátoři hornických dnů už několik roků za sebou před MDK postaví  pódium s nevkusným prkeným zábradlím a diváci tak na učinkující nevidí.
           Staré náměstí a Nábřežní ulici jsem hudebně vynechal, i když tam prý také hráli zajímavé kapely. Po přestávce jsem se vrátil na Nové náměstí a byl celkem zvědav na skupinu David Kraus Band, kterou mnozí znají z televizních pořadů zpěvákova taťky. Kapela hrála výborně,  až na ten výběr repertoáru. Popík, romská píseň, vlastní skladby s nelíbivým textem, pokus o napodobení americké Nirvany.... Jednim slovem zklamání. Jedna známá, která se prošla náměstím v době koncertu mě později povídá: "Hrála tam kapela Davida Krause, to by se ti líbilo..." a mě stačilo poslechnout si jen šest skladeb než jsem odešel. 
           Na Bohemce jsem pak v nočních hodinách slyšel hudbu, kvůli které jsem zůstal v Sokolově až do odjezdu posledního vlaku domů. Byla to hard-rocková skupina "All Right" z Chebu. Velmi živé a navíc ukázněné vystoupení, co se zvuku týče. Výkony muzikantů včetně zpěváka Franty Eschlera byly nadprůměrné. Skladby od Free, Deep Purple, Rainbow či White Snake vyzněly velmi dobře a nálada kolem to jen potvrzovala. Škoda jen přerušení tohoto vystoupení kvůli ohňostroji, který rozhodně nenadchl, jako produkce "Allrightů".

All Right
     
All Right
      Skupina "All Right"
           
           
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luk63 luk63 | 28. září 2010 v 9:02 | Reagovat

All Right byli fakt dobří. Např. párplovské Rat Bat Blue jsem do té doby slyšel pouze v originále, jsou první revivalovkou co znám, která si na tuto skladbu troufla. Ohňostroj a zima to trochu pokazily.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama