13 - Geneze (1975-1976)

15. června 2010 v 19:05 | Milan Chmelenský |  MUSICLIFE M.CHMELENSKÉHO
V květnu roku 1975 jsem se domluvil s kytaristou Petrem "Charlie" Radkovem, že bychom mohli spolu založit rockovou skupinu. Začali jsme shánět lidi, kteří by do toho šli s námi a také nějakou zkušebnu, což byl v té době problém snad největší. Scházeli jsme se u Charlieho v bytě, a jelikož mé elektronkové varhany vypověděly každou chvíli službu, byl jsem tak trochu přemluven k tomu, abych hrál baskytaru. Už tehdy jsme si zvolili pracovní název: Geneze. Na bicí jsme počítali s Honzou Samkem, ale ten si to záhy rozmyslel. Dalším bubeníkem, který měl zájem s námi hrát byl Josef Áč, ale nakonec jsme v září 1975 přijali Milana Gössla z Horního Slavkova, který dříve hrával ve skupinách Screams a Kramle. Stále však nebylo kde zkoušet. V Lokti ve Dvoraně nám to nevyšlo, stejně jako v Hornickém domě v Sokolově.
          V Habartově v té době zkoušela i vystupovala jiná kapela. Josef Horyna - baskytara+zpěv, Bohuslav Jašek - sól.kytara+zpěv a Jan "Sam" Samek - bicí nástroje. Kuriozitou byla skutečnost, že se tato skupina také pojmenovala Geneze a dokonce Pepa Horyna měl vážný zájem o to, abychom se spojili. Nakonec jsme se opravdu spojili, ale až poté, co Horyna od habartovské Geneze v lednu 1976 odešel. Nová parta získala zkušebnu v kavárně na Březové u Sokolova. Obsazení v kapele už bez Milana Gössla bylo: Petr "Charlie" Radkov - sól.kytara, Milan "Emerson" Chmelenský - baskytara+zpěv, Jan "Sam" Samek - bicí, Bohuslav Jašek - sól.kytara a zpěv. Kvůli vedoucímu kavárny, který chtěl, abychom co nejdříve hráli, jsme narychlo nazkoušeli skladby od P.Nováka, Olympicu, Troggs, Dave Clark Five, Beatles, Deep Purple a také několik vlastních skladeb. Kapele to však neprospělo a namísto klidného hraní se rozhádala. Na jednom vystoupení na Březové si s námi zahrál kytarista Oldřich Našinec (dříve Oly & Chameleon). Pár dnů jsme se neviděli, ale jen do té doby, co Charlie se Samem oslovili kytaristu Ivana Janiše, který odešel od skup. Lucie, a ten nabídku přijal. Znovu jsme se tedy sešli v kavárně na Březové, a začali dělat nový repertoár. To už ale pod novým názvem "Formace".
            V Habartově založil baskytarista Josef Horyna v únoru 1976 novou kapelu s Lubošem Marešem a bubeníkem Josefem "Apačem" Jámou. Název Geneze ale už zřejmě nepoužívali a s největší pravděpodobností to byly začátky skupiny "Rébus", která působila na sokolovsku až do devadesátých let minulého století.
                                                                        
Geneze s Milanem Gösslem
         nahoře: skupina Geneze s bubeníkem Milanem Gösslem (uprostřed)
         dole zleva: Milan Chmelenský, Petr Radkov, Bohuslav Jašek a Jan Samek
Geneze 1976

           ...více foto v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šveska Šveska | E-mail | Web | 16. června 2010 v 0:24 | Reagovat

Dnes mám pocit že je to škoda, že jsem nejezdil všude kde se hrálo, ale měl jsem moc práce s plagátama a výzdobou CRASH CLUBU, A STAČIL JSEM SOTVA JEZDIT S NAŠÍ SKUPINOU, asi jsem si taky myslel že už to bude takhle napořád, utíkalo to ale rychle, přesto jsem rád že jsem to zažil, a dnes mohu procházet EMERSONOVÝM BLOGEM A LISTOVAT SI V TOM CO PRO NÁS ZAZNAMENAL, tak že nemusím tolik litovat, žije to dál, stačí si podle repertoáru představovat co hráli...Šveska

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama