Seriál 2.díl - První rock and roll parta

8. března 2010 v 17:48 | Milan Chmelenský |  BIG BEAT 60.LET NA SOKOLOVSKU

Nekorunovaný král sokolovského R&R Pavel Zelenka a jeho začátky. Už nad tímto dílem, který vyšel 16.listopadu 1994, se někteří čtenáři pousmáli a podivili se, proč o tak bezvýznamné partě vůbec píši. Proti takovému jedinému hlasu, který mi to řekl do očí, jsem argumentoval tím, že to je nejlepší na začátek. Takový rozjezd. Partě kamarádů se zachtělo zahrát a zazpívat si jako Ti, jejichž hlasy slýchávali ze šumících rádií s mizejícím signálem, který k nám přilétal ze slavného Radia Luxembourg. Párkrát to zkusili, ale nikdo jim v jejich snaze nepomohl. Spíše naopak. Psal se rok 1959, 1960. Slavní Beatles ještě nebyli slavní a podobně jako jiné, až později známé skupiny, vydělávali po nočních klubech v německém Hamburgu, zatímco my v Čechách jsme ani nevěděli, že nějací Beatles existují.
Bylo mi v té době devět let. Bydlel jsem s rodiči ve "slavné", dodnes často vzpomínané, ulici Leninova v Sokolově. O dvě patra níž bydlel Láďa Hrnčíř a hned vedle ve vchodě také v přízemí Pavel Zelenka. Mé zájmy však, vzhledem k věku, byly přeci jen odlišné než u patnáctiletých "vejrostků", takže jsem ani nevěděl o jejich rockandrollovém nadšení. Po pravdě řečeno jsem ani netušil, co to rock´n´roll je. Má hudební aktivita byla zcela jiného zaměření, a to v hudební škole v Sokolově - obor housle.
Pavel Zelenka šel do učení jako číšník a brzy se odstěhoval do Plzeňské ulice. Muzika ho ale neopustila. Často zpíval s prvními big-beatovými skupinami Monika, Condor, Johny & They. Naše cesty se ale přeci jen sešly, a to v roce 1969, kdy jsme v hotelu Ohře "upekli", společně s Petrem Pátkem, skupinu Present Perfect.
První R&R parta
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama