01 - Úvod

16. března 2010 v 22:03 | Milan Chmelenský |  MUSICLIFE M.CHMELENSKÉHO
Z počátku jsem se s hudbou seznamoval díky mým sestřenicím z Plzně a Karlových Varů, které si psaly texty českých písniček do sešitů. A samozřejmě také doma, kde gramofon se starými deskami na 78 otáček např. s nahrávkami varhaníka Oty Čermáka, nebo swingovými orchestry, byl celkem často v permanenci. Na novějších deskách jsem poslouchal Rudolfa Pellara nebo Rudolfa Cortéze, který chodil v Plzni na základní školu s mým otcem. V roce 1959 jsem začal chodit do hudební školy v Sokolově na housle, což bylo přání rodičů. Táta housle miloval a hrál až do svých patnácti let, kdy se musel kvůli úmrtí otce odstěhovat do Sušice. Já jsem skončit nemusel, ale tento nástroj mě neoslovil a asi po dvou letech jsem hraní zanechal. Následoval akordeon, který víceméně ležel ukrytý ve futrálu a pak už přišla na řadu kytara. Ta už zaujala natolik, že jsem se hudbě začal věnovat důkladněji.
Milan Chmelenský 1960
Kromě hraní v různých kapelách jsem psal hudební kroniku, kterou jsem nazval Music Life. I díky tomu jsem pak mohl v roce 1994 sepsat seriál o Big beatu na sokolovsku v 60.letech, který měl 42 dílů a vycházel pravidelně v Sokolovském deníku. A také proto mohu dnes vložit na tento blog své prožitky a poznatky, které jsou v několika kronikách zapsány a ke kterým se teď po letech vracím. Byl bych ale potěšen, kdybych na to nebyl jen sám. Uvítám každý příspěvek, každou připomínku k článkům či nesrovnalost, aby tak vznikl ucelený obraz o big beatu na sokolovsku.
Rozdělil jsem psaní zatím do tří kategorií. Na Musiclife M.Ch., ve kterém jsou popsány hudební skupiny, kde jsem působil. Na Big beat 60.let na sokolovsku, kde budou všechny díly seriálu, který vycházel v letech 1994-1995 v Sokolovském deníku. A na Johny & They, kteří v našem regionu patřili k nejlepším. Vše obohaceno o nové komentáře a postřehy. Pokud se podaří tento záměr zdárně dotáhnout do konce, může se otevřít nová rubrika o skupinách v letech sedmdesátých a dalších. Za celé ty roky jich byly stovky a zmapovat všechny kouty regionu nebude snadné. Přeji všem, kteří nahlédnou na tyto stránky, aby si početli, zavzpomínali a třeba i napsali o tom, co sami prožili v jiné kapele, v jiném městě, nebo i v jiné době.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 crash-club crash-club | E-mail | 18. března 2010 v 0:19 | Reagovat

čtenářům tohoto blogu vskazuje ŠVESKA-ZANECHTE ZDE STOPU svým krátkým komentářem, pokud máte své vlastní stránky,získáte tím okamžitě přístup na VAŠE str.klinutím čtenáře na WEB, KTERÝ SE OKAMŽITĚ V KOMENTÁŘI INSTALUJE,VYZKOUŠEJTE SVOJI ŠANCI, obohatit svůj WEB o vlastní nové čtenáře!

2 crash-club crash-club | E-mail | 18. března 2010 v 0:37 | Reagovat

V pátek 19.3.se sejde v PODMOSTEMHALL ve Všeborkách GRUPA ROCKERŮ na "LONGTONOVI"ASICE:ESA-JOHNY,FRANTA JOKL, ONEK, EMERSON A SYN, ŠVESKA,WILLY HAVRÁNEK s vnučkou, TOM STABENOW,DAG,FRANTIŠEK HANZLÍČEK Z KRASLIC S PŘÁTELI, možná i BÉĎA HEEP!Pivko dobrý,SHOW a přestávky zaručeny! zve Šveska ze sousedního blogu   http://crash-club.blog.cz

3 luk63 luk63 | 19. března 2010 v 13:40 | Reagovat

Mechu, výborně. Za tento počin u mě máš 1*. Dozvídám se detaily toho, o čem jsme spolu už mockrát povídali (nebo spíš tys vzpomínal a já čuměl) a co já nezažil, páč se narodil až pár let po vás. Vytrvej a pak vydej knížku. Držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama